خرچنگ

رابطه ی شما با خرچنگ های زندگیتان

فلش

رابطه ی شما با خرچنگ های زندگیتان چطور است؟

تا به حال چیزی در مورد شکار خرچنگ ها شنیده اید؟ شکار خرچنگ ها کار بسیار دشواری است اما انسان ها از  روش جالبی برای این کار استفاده می­کنند؛ آنها تور هایی پهن می­کنند و در آن یک طعمه و یک خرچنگ قرار می دهند. خرچنگ های دیگر با دیدن آن طعمه و خرچنگی که کنارش قرار دارند همگی در آن نقطه جمع می­شوند و تور شروع به جمع شدن می­کند. هنگامی که خرچنگ ها احساس خطر می­کنند و می­خواهند خود را نجات دهند هر یک دیگری را کنار می زند و به داخل تور می­کشد. آن ها برای بالا رفتن خود به ناچار با چنگال هایشانروی یکدیگر پا میگذارند و همدیگر را پایین می کشند. بدین ترتیب هیچ یک از آنها موفق به فرار نمی شوند و تعداد زیادی از خرچنگ ها به اتفاق شکار می شوند.

مهارت

برای مقابله با خرچنگ ها می توانید مهارت های گوناگونی بیاموزید که مجموعه ای از این مهارت ها در مقاله ی emc  گنجانده شده اند

 

قصه ی آشنا…

احتمالا قصه ی خرچنگ ها برای شما هم جالب توجه و آشنا به نظر می آید. این موضوع شبیه به اتفاقات و چالش هایی است که ما در مواقع زیای در کسب و کار و زندگی با آن دست و پنجه نرم می کنیم. آن هنگام که ما قصد می­کنیم قدمی در جهت رشد و توسعه ی خودمان برداریم و پیشرفتی در حال رخ دادن باشد سر و کله ی خرچنگ ها پیدا می شود و شما با آدم هایی مواجه می شوید ک هریک به نحوی سعی می­کنند شما را به داخل همان توری که بودید پایین بکشند.

خرچنگ ها را بهتر بشناسید!

شناخت خرچنگها

دلسوزها

 

دلسوزها: اولین گروه خرچنگ هایی که به ما حمله می کنند افراد دلسوز هستند. آن ها می­ترسند که شما از دایره ی امن خود خارج شوید و نگران می شوند که مبادا شما با اقداماتی که انجام می­دهید خود را به خطر بیندازید و آسیب ببینید. این گروه از این جهت خرچنگ های مسیر شما می شوند که دوستتان دارند

صمیمی ها:دسته ی بعدی افرادی هستند که شمارا پایین میکشند برای اینکه بتوانند رابطه ی خود را با شما حفظ کنند. آن ها دوست دارند شما همچنان با آن ها وقت بگذرانید و در جمع عایشان حضور داشته باشید و لذا پیشرفت شما را دلیلی بر حذف شدن خودشان از چرخه ی زندگی شما می دانند. آن ها شناخت خوبی از شما دارند، شایستگی و لیاقت را در شما میبینند و می دانند که به قله خواهی رسید اما همچنان نگرانند در پی پیشرفتی که دارید شما را از دست بدهند. پس طبیعی است که تمام تلاششان را بکنند تا شما همان آدم سابق باقی بمانید و  مانند قبل برای آن ها وقت صرف کنید. روش آن­ ها شوخی کردن، زخم زبان و کنایه زدن به شما در رابطه با همان موضوعی است که برایش تلاش می­کنید.

دشمن ها: دسته ی سوم را دشمنان شما تشکیل می دهند. بر خلاف دو دسته ی قبل این افراد اتفاقا بد جنس هستند و از هر روشی استفاده می کنند تا شما را به داخل تور بکشند.

رهایی از چنگال خرچنگ ها

توسعه فردیدشمن ها به راحتی قابل شناسایی اند و تکلیف ما با آن ها روشن است. اما دو دسته ی قبلی برای ما چالش برانگیز هستند و بیشتر می­توانند احساسات ما را تحت تاثیر قرار دهند. آنها در واقع دوستان و دلسوزان ما هستند و جایگاه عزیزی نزد ما دارند. از این رو برخورد با آن ها به شدت مهم و حساس است. چرا که آن ها همچنان افراد با ارزش زندگی ما هم هستند.

آنچه در برخورد با این افراد توصیه می شود در وهله ی اول حفظ احترام است و در گام بعدی استفاده از ضرب المثل یه گوش در، یه گوش دروازه به خوبی در اینجا کارساز است. می­شود با انسان ها ارتباط داشته باشیم ولی برخی حرف هایشان را نشنویم. می­شود با آن ها در ارتباط باشیم اما از آنها تاثیر نپذیریم.

یکی از راه هایی که می تواند به شما کمک کند به طور موثری با خرچنگ ها کنار بیایید کارکردن بر روی خودتان یا به بیان دیگر توسعه ی فردی است. از این رو دوره ی یازده گانه ی توسعه ی فردی  تواند شما را در این مهم یاری کند.

زندگی بدون خرچنگ

اگر روزی در زندگیتان احساس کردید که هیچ خرچنگی وجود ندارد و کسی سعی نمی­کند شما را به پایین بکشد و به دام آن تور قبلی بیندازد؛ آن روز برای خودتان نگران باشید؛ عدم حضور خرچنگ ها نشان از آن دارد که شما دیگر تلاشی برا ی خود نمی­کنید و از این رو هیچ مانعی ندارید. یادتان باشد خرچنگ هایی که ما را به پایین می­کشند چراغ راهنمای موفقیت ما هستند. تا روزی که این خرچنگ ها هستند یعنی شما در حال رشد و شکوفایی هستید. پس خوشحال باشید و لبخند بزنید.

خرچنگ های زندگی شما از کدام دسته هستند؟

خرچنگ هایتان چه موانعی برای شما ایجاد کرده اند؟

شما چه اقداماتی برای مواجه شدن با آن ها در پیش گرفتید؟

نظر خود را بنویسید:
ثبت دیدگاه
دیدگاه های کاربران
سایه فاطمی
12:26 - 1401/01/17
پاسخ دهید
چقدر چنگال خرچنگ های اطرافمون باعث شد از فرصت هامون بگذریم..!
    نرگس فتحیپشتیبانEMC
    15:57 - 1401/01/23
    پاسخ دهید
    همینطوره
فهرست

لطفا صبر کنید