رضایت شغلی

مدیران چگونه رضایت شغلی فراهم می کنند؟

فلش

رضایت شغلی چیست؟

رضایت شغلی از جمله پارامترهای موثر در زندگی افراد است. این موضوع علاوه بر تاثیری که بر حیطه ی کار افراد دارد بر کل جنبه های زندگی آن ها تاثیر گذار است. به تحقیق ثابت شده است که رضایت شغلی در خشنودی افراد از زندگیشان تاثیر بسزایی دارد و حتی تاثیر آن کمتر از رضایت زناشویی نیست. از آن جایی که افراد بیشتر ساعات روز خود را در محیط کاری سپری می کنند رضایت آن ها از شغل و محیط کاری شان اهمیت زیادی پیدا میکند. چه بسا هنگامی که فرد از شغل خود رضایت داشته باشد این رضایت اعتماد به نفس و متعاقبا عملکرد او را تحت تاثیر قرار می دهد. در چنین شرایطی فرد عملکرد شغلی بهتری دارد و این عملکرد خوب احساس توانمندی و ارزشمندی را در وی افزایش می دهد و تمامی جنبه های زندگی فرد نیز از این رشد بهره مند خواهند شد.

رضایت شغلی یکی از مواردی است که منابع انسانی سازمان نقش اساسی در ایجاد آن ایفا میکند. در این باره می توانید مقاله ی منابع انسانی را مطالعه نمایید.

رضایت شغلی

رضایت و انگیزه ی شغلی در کارکنان

مدیران قادر نیستند تمام کار ها را به تنهایی به دوش بکشند و نیاز دارند تا از افراد دیگری کمک بگیرند اما پیدا کردن  نیروی انسانی قابل اعتماد و وفا دار که مایل باشد ما را در کارهایمان یاری دهد نیز کاری بس دشوار است. یکی از مهم ترین مسائلی که مدیران با آن مواجه هستند همین است که می دانند افراد گرچه بخاطر پول کار  می کنند اما پول همیشه در آن ها انگیزه ایجاد نمی کند و برای باقی ماندن در کارشان مسائل غیر مادی دیگری نیز حائز اهمیت است. از این رو رضایت شغلی و انگیزه مواردی گستره تر از کسب درآمد را در بر دارند که با توجه به آن ها می توانیم افراد شایسته ای را نزد خود داشته باشیم.

در مقاله ی سیستم سازی می توانید در مورد مزایای استفاده از کمک دیگر افراد در بیزینس و یا سازمانتان بیشتر بخوانید.

در این مطلب با در نظر گرفتن ظرافت های روحیه ی انسان ها از منظری دیگر انگیزه و رضایتمندی شغلی را در آن ها بررسی میکنیم.

احساس اجحاف

رضایت شغلی 2کارکنان به دلایل مختلفی ممکن است احساس احجاف داشته باشند. بخشی از این احساس احجاف به مسائل فرهنگی و خارج از سازمان مربوط است. افراد با توجه به پیشینه ی خود و مسیری که تا این نقطه ی پیمودند

دلایل زیادی دارند تا نسبت به یکدیگر احساس احجاف کنند. اینکه جامعه با آن ها سر ناسازگاری دارد، وضعیت اقتصادی نابسامان است، شرکت سود زیادی می برد، زدگی با حقوق کارمندی دشوار است و شرایط تحصیلی برای برخی از افراد راحت تر از دیگران است مسائلی نیست که به سازمان شما مربوط باشد. در این مورد حقیقتا کاری از ما ساخته نیست. اما مواردی وجود دارد کارکنان یک سازمان نسبت به کار کردن در آن جا به یکدیگر حسادت می ورزند یا احساس می کنند به آن ها اجحاف شده است. مدیران در این بخش نقش قابل توجهی دارند و نوع برخورد آن ها با کارکنان بسیار حیاتی است. احساس اجحاف سازمانی ناشی از تبعیض قائل شدن ها و بی تفاوتی به نظر کارکنان،  استثمار آنها ، تغییرات دلبخواهی در مقررات به نفع سازمان و چیزهایی از این قبیل است که نهایتا به دم کارایی می انجامد.

تعهدات انجام نشده ی مدیران و توقعات کارکنان

لازم است که مدیران از انتظارات کارکنان خود آگاه باشند. برخی تعهدات وجود دارند که توسط مدیران داده نشده اند اما پرسنل فکر میکنند داده شده است. در این مورد ممکن است شما با هدف خاصی فردی را در سازمان خود استخدام کرده باشید و بنا به دلایلی این هدف را عملی نکنید. در عین حال از فرد مورد نظر در بخش دیگری استفاده کنید و حقوق مکفی برایش در نظر بگیرید. در اینجا گرچه شما از نظر خودتان قولی نداده اید اما فرد مورد نظر این گفتگو و پلن شما را قول تلقی می کند و از عملی نشدن آن ناراحت بوده و از شما خشمگین باشد. این خشم و ناراحتی می تواند به قطع همکاری یا بد عملکردی و بسیاری از موارد زیان بار دیگر بینجامد. از این رو بهتر است یا برای به اشتراک گذاشتن چنین تصمیماتی عجله نکنید و یا در صورت لزوم آن را در قراردادی عنوان کنید و همه ی پیامد های آتی آن را مد نظر قرار دهید تا از بروز زیان به سازمان و یا کارکنان آن جلوگیری نمایید.

 

توجه داشته باشید که رضایت افراد از شغلشان مسقیم و غیر مستقیم بر کاردکرد آن ها تاثیر دارد و کارکرد خوب نیز بر احساس رضایت بیشتر و انگیزه ی دوچندان دلالت دارد.

روابط انسانی

بسیاری از مشکلات انسان ها در زندگی روزمره به نوعی به روابط آن ها با اعضای خانواده و دوستان و یا روابطشان با همکاران مربوط است. از این رو برای بهبود بخشی و تعدیل مسایل ناشی از روابط در محیط کار، تدابیری اندیشیده شده است. ما برخی از این راهنمایی های سودمند را به اختصار در این مقاله عنوان کردیم. گرچه این موارد تمام مسایل مربوط به روابط انسانی را در بر نمی گیرند اما برای بهبود شرایط در محل کار اصول جامعی محسوب می شوند.

روابط انسانی

  1.برنامه های تفریحی تدارک ببینید

وقتی خارج از زمان کاری فرصتی مهیا می شود تا کارمندان بتوانند با هم تعاملی خارج از حوزه ی کاری داشته باشند این فرصت ایجاد می شود که همه ی همکاران از زوایای دیگری نیز خصوصیات اخلاقی همدیگر را ببینند و با وجوه دیگری از یکدیگر آشنا شوند. این موضوع علاوه بر ایجاد صمیمیت و علاقه ی بیشتر بین همکاران به آن ها کمک میکند تا یکدیگر را بهتر درک کنند. درک بهتر به تعاون و همکاری آنان در زمان های کاری نیز کمک می کند و تیم یکپارچه تری از آن ها می سازد.

 2.هرکس را در جای مناسب خود قرار دهید 

افراد بر اساس خصوصیات و پتانسیل های کاری خود مسئولیت های متفاوتی در سازمان به عهده می گیرند. به مرور ممکن است شایستگی برخی کارکنان در جایگاهشان، مسئولیت های آن ها را تغییر یا ارتقا دهیم و جایگاه دیگری به آن ها اختصاص دهیم. خوب است که هنگام ترفیع یا تعویض جای کارکنان علاوه بر پتانسل و شایستگی، به اهداف و انگیزه های بعدی این افراد نیز توجه شود. پوزیشن بالاتر و به تبع آن مسئولیت های بیشتر لزوما اتفاق خوبی برای همه ی افراد نیست همچنین ممکن است فردی در زمینه ی تخصصی خود که نیازمند دقت و جزئی نگری است بسیار موفق باشد اما همین فرد به عنوان سورپروایزر یا مدیر بخش خود به خاطر داشتن همین ویژگی ها با مشکل مواجه شود.

  3.حس خوب را دریغ نکنید

حس خوبروزانه مکالمه ای حتی یک دقیقه ای با کارکنان داشته باشید تا در جریان کار آنان قرار بگیرید و بدانید هرکدام چه کاری در دست دارند و در چه مرحله ای از کارشان هستند. این یک دقیقه ی طلایی تاثیر فوق العاده ای بر رابطه ی مدیر و سایر کارکنان دارد. همچنین هنگامی که کارکنان کار خوبی میکنند بلافاصله از آن ها تشکر کرده و در همان زمان تشویقشان کنید. اگر این نیرو هم جنس شماست با دست زدن بر پشت او یا پنج دادن به هم او را تحسین کنید. اینکه تشویق کردن برای انگیزه و حال خوب افراد مفید است بر همه عیان است. اما قدمی پیش تر بگذارید و با چاشنی های ظریف بر شیرینی تاثیر آن بیفزایید.

همه ی موارد ذکر شده بخشی از مواردی است که می تواند شما را در بخش منابع انسانی قوی و متمایز تر نماید. این موارد روابط درون سازمانی شما را بهبود می بخشند و در نهایت بر رشد سازمان منجر خواهند شد.

 

در بهبود بخشیدن به وضعیت سازمان خود در حوزه ی صنعت ساختمان همچنین می توانید مطالبی را در مقاله ی    emc  چیست؟ مطالعه نمایید.

نظر خود را بنویسید:
ثبت دیدگاه
دیدگاه های کاربران
احسان باقری
16:04 - 1401/02/24
پاسخ دهید
مقاله خوبی بود ولی خب میشد بیشتر ریز شد تو مباحثش با تشکز
    نرگس فتحیپشتیبانEMC
    13:49 - 1401/02/25
    پاسخ دهید
    ممنونم از شما، بنظرتون چه مواردی میشه بهش اظافه کرد؟
فهرست

لطفا صبر کنید