کارآفرینی در رشته عمران

کارآفرینی در رشته عمران

فلش

شاید شما نیز جزء آن دسته از افراد باشید که روحیه کارآفرینی دارید و به راه­اندازی کسب و کار شخصی خود می­اندیشید. افراد کارآفرین روحیه مخصوصی دارند زیرا این نوع از کار سختی­ها و شرایط خاصی را می­طلبد. از همین رو، افراد در رشته­های گوناگونی اقدام به کارآفرینی کرده اند اما کارآفرینی در رشته عمران ، این روزها جایگاه مخصوصی را از آن خود کرده است از همین رو در این مقاله به این موضوع می­پردازیم.

انواع بازار کار در رشته عمران

برای فعالیت در رشته عمران روش­های گوناگونی وجود دارد که در مقاله­ کسب درآمد از رشته عمران به طور کامل شرح داده­ایم اما به صورت تیتروار و مختصر شیوه­های درآمدزایی رشته عمران عبارت اند از:

 • کارآموزی
 • استخدام در شرکت های خصوصی
 • مخندس ناظر
 • کار پروژه ای
 • تاسیس شرکت
 • روش های درآمد آنلاین

اما به جزء این 6 روش گفته شده، کارآفرینی نیز یکی از شیوه های درآمدزایی برای رشته عمران است که در ادامه به طور کامل به آن می­پردازیم.

آیتم‌های مهم برای کارآفرینی

اگر به فکر کارآفرینی در رشته عمران هستید باید مواردی که در ادامه به آن اشاره می­کنیم را رعایت نمایید.

 • ایده پردازی اصولی
 • تغییر چهارچوب فکری
 • کسب اعتبار
 • کسب تخصص
 • مهارت فروش

ایده پردازی اصولی

اولین گام برای کسب موفقیت در کارآفرینی، ایده پردازی و طرح مناسب است. با توجه به میزان رقابتی که در مشاغل مربوط به رشته عمران وجود دارد برای به دست آوردن جایگاهی مناسب در این حوزه، باید طرحی کاربردی را برای پیاده سازی و ایجاد کاری جدید و نوین داشته باشید.

کارآفرینی در رشته عمران

تغییر چهارچوب فکری

موضوع بعدی برای موفق شدن در عرصه کارآفرینی، تغییر چهارچوب فکری است. اکثر افراد بر اساس قوانین کارمندی وارد بازار کار می­­شوند که این موضوع موجب شکست می­گردد. برای کارآفرینی باید با فکر و اندیشه یک کارآفرین وارد بازارکار شوید.

کسب اعتبار

موضوع دیگری که برای موفقیت شما در بازارهای کاری بسیار مهم و تاثیرگذار است؛ کسب اعتبار می­باشد. زمانی که شما از دانشگاه فارغ التحصیل می­شوید و می­خواهید فعالیت کاری خود را آغاز نمایید (کارمندی یا کارآفرینی) باید به گونه­ای باشید که در بین مشتریان و سایر افراد اعتبار و شهرت کسب کنید. بخش مهمی از این اعتبار به نوع رفتار شما برمی­گردد. صداقت، درستکاری و مسئولیت پذیری که در کار دارید باعث می­شود بین سایر افراد خوش نام شده و این موضوع به پیشرفت کاری شما نیز کمک می­کند. موضوع کسب اعتبار در حوزه کارآفرینی اهمیت بیشتری پیدا می­کند زیرا برای جذب مشتری باید پیشینه­ی خوبی از خود به جا گذاشته باشید.

کسب تخصص

اما ویژگی که موجب استمرار و بقای شما در بازارهای کار رشته عمران می­شود؛ مهارت و تخصص شما است. اگر شما نتوانید مهارت لازم را برای پروژه های خود داشته باشید قطعا با گذشت زمان مشتریان خود را از دست داده و دچار مشکل می­شوید.

مهارت فروش

فروش مهارتی است که برای هر کاری باید به آن مسلط بود. اگر شما فردی ماهر در عرصه عمران و ساختمان سازی باشید اما نتوانید جذب مشتری کرده و او را به همکاری مجاب کنید؛ نمی­توانید وارد بازار کار شوید. پس باید قادر باشید تا مهارت خود را پرزنت کرده و به دیگران معرفی کنید.

کارآفرینی در رشته عمران

چگونه وارد بازار کار عمران شویم؟

حال که با پارامترهای مهم در کارآفرینی رشته عمران آشنا شدید؛ پرسشی که مطرح می­شود این است که چگونه وارد بازار کار عمران شویم؟

برای این منظور باید توانایی هایی را کسب نمایید تا بتوانید از رقبا خود پیشی گرفته و در این عرصه موفق شوید. ما به دلیل تخصص و مهارتی که در زمینه کوچینگ مهندسی داریم دوره­ای جامع و کاربردی به نام دوره EMC را طراحی کرده­ایم. با شرکت در این دوره شما می­توانید مهارت­هایی مانند گوش شنوا، تیم سازی و نحوه معرفی خود به بازار کار را آموزش ببینید و بعد از گذراندن این دوره به بهترین ورژن خود در حوزه مهندسی عمران تبدیل شوید و به راحتی کار خود را راه­‌اندازی کنید.

دوره EMC | امیرطاها نوروزی

جمع بندی

ما د راین مقاله به مهم­ترین نکات برای کارآفرینی در رشته عمران پرداختیم. امیدواریم با انجام آنها بتوانید یکی از افراد فعال و موفق در این عرصه باشید. اگر نیاز به راهنمایی و یا کسب اطلاعات بیشتر دارید می­توانید با ما تماس بگیرید.

 

نظر خود را بنویسید:
ثبت دیدگاه
دیدگاه های کاربران
سایه فاطمی
14:58 - 1401/01/24
پاسخ دهید
بخش ایده پردازی بسیار جذاب بود بنظرم
  نرگس فتحیپشتیبانEMC
  18:44 - 1401/01/30
  پاسخ دهید
  عالیه
رضا مطلوبی
13:17 - 1401/02/24
پاسخ دهید
سیار عالی نوشته شده از مطالبش استفاده کردم بیشتر از این مقالات بزارید. سپاسگزارم.
  نرگس فتحیپشتیبانEMC
  14:06 - 1401/02/25
  پاسخ دهید
  ممنون از نقطه نظرتون
سیدجمال حسینی
13:52 - 1401/02/24
پاسخ دهید
عالی هستین
  نرگس فتحیپشتیبانEMC
  14:01 - 1401/02/25
  پاسخ دهید
  ممنون
فهرست

لطفا صبر کنید